Atrakcje w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to malownicza miejscowość położona w pięknych polskich górach, słynąca ze swoich walorów uzdrowiskowych i turystycznych. I chociaż to właśnie uzdrowiskowe szpitale i sanatoria Polanica Zdrój przyciągają do tej pięknej miejscowości rzesze kuracjuszy i turystów zainteresowanych poprawą własnego zdrowia, to niewątpliwie nie są to jedyne atrakcje turystyczne, jakie Polanica może zaoferować wszystkim turystom odwiedzającym jej progi.

    Jakież to inne, poza uzdrowiskowymi i zdrowotnymi, turystyczne atrakcje Polanica Zdrój oferuje wszystkim ta niewielka miejscowość? Przede wszystkim daje ona wszystkim turystom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, i to na wiele sposobów, bez względu na pogodę czy porę roku. Przez cały rok otwarty jest na przykład tor saneczkowy, stanowiący nie lada atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Z kolei podczas zimy, z racji położenia Polanicy w pięknych polskich górach, istnieje możliwość uprawiania w tej miejscowości wszelkiego rodzaju sportów zimowych, takich jak przede wszystkim narciarstwo itp.

    To jednakże nie wszystko. W tej niewielkiej miejscowości górskiej odbywają się bowiem również rozmaitego rodzaju imprezy Polanica Zdrój , przeznaczone zarówno dla jej mieszkańców, jak i oczywiście również dla wszystkich turystów i kuracjuszy przebywających w uzdrowisku, takie jak na przykład festiwal muzyki uzdrowiskowej, międzynarodowy festiwal filmowy, międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej, i wiele, wiele innych.